Dětský pokoj pro předškoláka

Dětský pokoj je nejveselejším interiérem

 

Dětský pokoj je určitě nejveselejším a tedy nejhezčím interiérem domu a pokud je to ještě pro dítě v předškolním věku (cca 3-6 let), tak se můžete kreativně vyřádit a vytvořit tak krásný pokojíček pro vaše dítě.

 

Návrh interiéru dětského pokoje bude pro Vás velmi příjemné, jelikož koncepce pokojíčku bude dle zájmů a snů dítěte – „miluje Vaše dítě medvídka PÚ“ – už vidíme medvídka všude!!! Pokud chcete dítěti udělat radost, pak se zdržte nudného nábytku a buďte originální a určitě vykouzlíte pohádkový design. Jak to udělat? Nejjednodušší bude sáhnou do naší nabídky dětských pokojů a vybrat pro vaše dítě nábytek jeho a možná i vašich dětských snů.

 

Pokud vytváříte pokojíček pro dítě ve věku mezi třetím a šestým rokem je velice důležité klást důraz na bezpečnost a pohodlnost, aby si dítě mohlo hrát, učit i relaxovat. Vyvarujte se nábytku s ostrými hrany – výhodou jsou oblé hrany.

Dětský pokoj Marsylia 

Svět dětského pokoje by měl být plný fantazie a příjemných barev. Nebojte se zvolit hravé, syté barvy, které vytvoří kontrast s nábytkem. Proč interiér nerozveselit? Kde více si můžete: růžové, oranžové, fialové, žluté nebo pistáciové barvy dovolit… Kombinace tapety nebo samolepky - zvířátek, princezen, autíček budou trefou přímo do černého, ale pamatujte někdy je méně – více…

 

Pokud připravujete pro dítě první pokojíček (přechod z ložnice), tak dnešní velkou výhodou je sektorový nábytek, který vám přímo připraví dětský pokojík na míru a můžete následně dokupovat potřebné elementy dle potřeb dítěte. Nejdůležitější je zvolit design nábytku – zda bude světlý, tmavý, kombinovaný nebo neutrální, který umožní snadnou proměnu dětského pokoje na studentský. Doporučujeme zvolit světlejší odstíny, jelikož vše doladíte s malbou stěn a doplňky.

 

Důležité prvky v dětském pokoji:

 

Dítě přechází z postýlky do postele (pro některé děti může být tato změna náročná, ale u některých dětí se vykouzlí úsměv) – výhodou jsou rostoucí postýlky neboli multifunkční postýlky, jelikož investice je pouze do matrace.  

 

Postel MarsyliaNejdůležitějším prvkem je postel a  matrace, jelikož dítě musí čerpat energii na celý den. Dnešní nabídka je široká můžete zvolit postel - čalouněnou, masivní nebo laminovanou.

Patrová postel KomiPostel se doporučuje v šíři 80 nebo 90 cm a délka od 180 až po 200 cm.

Velkou výhodou je úložný prostor v posteli ve formě šuplíku, jelikož můžeme dítě učit k práci.


Pokud nemáte v interiéru dostatek místa můžete zvolit např. vyvýšenou postel nebo patrovou postelVše krásně dotvoříte designovým povlečením a polštářky.

 

Matrace pro dítě doporučujeme spíše ve vyšší tuhosti 3 nebo 4, aby dítěte mělo dostatečnou oporu pro správný vývoj páteře. Nutné je přihlédnout k hmotnosti dítěte a snímatelného potahu, jelikož si zvýšíte životnost matrace.


Dětský pokoj Labyrint A
Úložné prostory jsou v dětském pokoji nevyhnutelné. Skříň je důležitým prvkem pro ukládání věcí – pokud to lze a zaujal vás design Blog je tu přímo luxusní rohová skříň BL 1Skříň BLOG - BL-1 (vejde se dospělý člověk) a dítě se může hrát i na slepou bábu.

Klaďte důraz na vnitřní členění skříně, jelikož do dětského pokoje volíme převážně skříně policové v kombinaci s šatní.

Nabídka se plně přizpůsobila dle dnešním požadavkům – skříň od rozměru šířky 45, 60, 80, 90 až po 140 cm.

 

Regály a komody v dětském pokoji se hodí na hračky, knížky, učebnice a dekorace, které slouží dětem pro denní hraní i učení, proto by měli být přístupné pro dítě.

 

Pro předškoláka je důležitá pracovní plocha na plnění svých povinností do školy. Při výběru pracovního stolu je důležité pamatovat, že dítě nad plněním svých povinností bude trávit poměrně dost času, proto doporučujeme zvolit počítačový stůl a židli dle potřeb dítěte. Pc stůl se denně musí plně přizpůsobit práci dítěte, ale je důležité také zohlednit věk dítěte (třídu, které dítě navštěvuje ve škole).

Dětský pokoj Next B
Podle toho je nutné přizpůsobit dítěti pracovní plochu do 1. třídy - nejdůležitější je čistá pracovní plocha (aby ho nic nerozptylovalo) a úložná plocha v šuplících nebo kontejneru.
Dětský pokoj MOBI - C
Do určité třídy dítě nepotřebuje k výkonu své práce počítač, tak zatím můžete zvolit psací stůl nebo rostoucí psací stůl.

Výhodou je hned pořídit počítačový stůl, jelikož má výsuvnou policí na klávesnici a místo pro počítač ve skříňce. Usnadněte dítěti učení…  

 

Police plní jak dekorativní účel tak i úložný. Police mají zajímavý design, který zkrášlí každou stěnu.

Doporučujeme polici nad počítačový stůl – např. na odkládání důležitých učebnic.

 

Do dětského pokoje zvolte kvalitní osvětlení. Dnešní nabídka osvětlení je široká a Váš interiér rozveselí lustr s dětskou oblíbenou postavičkou. Na počítačovém stolu je nutná lampa, která zaručí dítěti plnou soustředěnost na učení.

 

Nezapomínejte také na místo na hraní, které dítě ještě potřebuje. Z fantazie a hry bude dítě nabývat energii a radost na další den a hlavně dětství!

Dětský pokoj Commode
 
Dekorace pro dítě v předškolním věku jsou určitě fotky rodiny a své fotky, plakáty oblíbené postavy dítěte (medvídek pú, hana montana, cars atd.) a hračky.

 

Pokud budete vytvářet dětský pokoj dle potřebám dítěte a jeho představ a snů tak určitě vytvoříte kouzelné místo pro vaši holčičku nebo chlapečka…

Menu
Slovensky