Dětský pokoj je pro dítě celý svět...

Dětský pokoj je pro dítě celý svět… a my rodiče mu dáváme pohled na něj… 

Co je domov si dítě uvědomuje už v cca 1 roku a hodnotí jej podle pocitů jistoty, přítomnosti rodiny, známe vůně a svých hraček a nehodnotí je podle značky vybavení a velikosti. V případě, že čtete dále – chcete pro své dítě vytvořit co nejkrásnější útočiště, kde bude rozvíjet jak své sny, dovednosti, aktivity a vzdělání.


Dětský pokoj Marsylia
Dětský pokoj pro BATOLE …
 

Batole nezajímá svět dospělých, ale ten, který vidí se svého pohledu. Výhledový horizont batolete je na úrovni osmdesát procent výšky. Co z toho plyne??? Pokoj zařizujete pro batole, takže se zkuste vcítit do kůže batolete …

Dětský pokoj TerraU dítěte v období batolete strávíte hodně času na „podlaze“!! Pro batole bude podlaha nejbezpečnějším a nejzajímavějším místečkem na světě, protože leze po kolenou a ručičky si stále strká do pusinky.

Doporučujeme podlahu s dobře omyvatelným povrchem a pokud zvolíte koberec, tak aby korespondoval s designem pokoje nebo s dětským motivem.

Dále při zařizování dbejte na to, aby nábytek neměl ostré hrany, jelikož stačí odvrátit hlavu a neštěstí je na světě… tímto si ušetříte čas a nebudete muset stále chodit za dítětem. Dítě v tomto období rádo zkoumá svět a tedy obzory svého pokojíčku.

Důležitým nábytkem je postýlka, skříně, komody, police, stoleček a židličky. Nábytek by měl být funkční, praktický, světlých barev a také se podílet na jeho vývoji.

Dnešní trend v nábytku pro děti je nábytek s obrázky (3D vryty nebo nálepky) tím pouhým očkem poznáte, že se nacházíte v dětském pokojíčku a rozvíjíte jejich smysly.

“Kouzelné je jak se dítě snaží povídat, žvatlat s obrázky – kouzelný svět pouze v jeho pokojíčku – brrr na autíčko.“  

Postýlka je pro batole v pokojíčku „alfa omega“, jelikož v něm tráví mnoho času, proto myslete na kvalitní matraci. Rostoucí postýlka je výhra v loterii pro obyvatelé malých bytů, jelikož šetří každý centimetr. Díky jednoduché montáži dosáhnete z postýlky – postel.

Multifunkční postýlka Marsylia

Dítě potřebuje svoji skříň na oblečení a hračky, jelikož se musí naučit uklízet své věci a není to jednoduché!!! Nejdříve tak dělá s maminkou či tatínkem a následně pod dohledem rodičů. Vidíte jak je nábytek naučný…


Dětský pokoj VX
Kouzelným doplňkem je stoleček, židličky a poličky – bez mini dřevěných nebo plastových židliček si nedokážeme interiér dětského pokoje představit. Koupě dvou Vás určitě nemine, jelikož v jedné bude sedět největší kamarád/ka panenka nebo plyšák. Stoleček je ideální pro krmení, první kreslení. Díky stolečku můžete s dítětem dělat spoustu věcí a tím zušlechťovat Váš vztah plný hraní a učení.

Dětský pokoj ClassicČarování v pokojíčku s barvami má úžasné vlastnosti, a to že Vám opticky zvětší či zmenší prostor, dále můžete docílit uklidňujícího nebo rozlaďujícího dojmu.

Dítě je malinký tvor a neumí se bránit Vaší zvolené barevnosti pokojíčku – tak raději volte odstíny dětských barev – existuje termín „baby barva“.

Jedná se o barvy ve světlém odstínu žluté, oranžové, růžové, modré a zelené.

„Světlé odstíny“ mám také opticky prostor rozšíří a odlehčí.

V případě, že nemáte žádné estetické cítění doporučujeme poradit se s odborníky nebo kamarádkou/kamarádem.

Dále dbejte, aby barvy byly snadno omyvatelné, nereagovali na dětské sliny a neodlupovali se.

Přejeme Vám krásné chvíle s dítětem.

Menu
Slovensky