Ložnice v klasickém designu

Klasika je nadčasová…

Klasika je nesmrtelná čarodějka je nadčasová – rádi Vám ukážeme hlavní prvky klasického stylu. 

Klasika je nesmrtelná čarodějka, která se snoubí takovými tvary, materiály, barvami a doplňky, kterými se moderní design nevyznačuje a to je ta neskutečná krása, kterou ocení milovník umění, když poprvé rozdýchá svůj interiér…

Klasický styl je vedle moderní nejběžnější způsob uspořádání ložnice. Klasika je jinak nazývána jako nadčasová, elegantní a pompézní, dále je spojována se spolehlivostí a prestiží. Určitě je to styl pro ty, kteří ocení tradici. Klasický styl si půjčuje prvky charakteristické pro baroko, rokoko a jiné styly. Dnešní klasické materiály nemají tolik pompéznosti jako dříve.


 

Harmonie a elegance…

Klasický styl je útočištěm míru, harmonii vše je v interiéru tak přehledné a velmi elegantní. V klasickém stylu je nábytek většinou hnědé a bílé barvy – jelikož na nás působí velmi elegantně a to je cíl. Expresivní, ale ne příliš tmavé stěny navíc zdůrazňují barvu nábytku. Charakteristickými prvky klasického stylu je velká postel s krásným přehozem a nebesy, noční stolky a zrcadla.


 

Stylové světla…

 

Osvětlení v ložnice se vyznačuje samozřejmě klasickým lustrem. „Lustr“ je pověřený velkým úkolem a to rozsvítit celou místnost.


 

Doplňky…

Prakticky největší pozornost v interiéru je věnováno nábytku, podlaze a barvě stěn. Dále zde hraje velmi důležitou roli doplňky. Doplňky volte dle velikosti interiéru – jelikož někdy je méně více. Interiér okouzlíte nádherným ložním povlečením a přehozem. Správně zvolená barva, motiv bude poslední tečkou v interiéru. Aby bylo vše kompletní je nutné interiér zvelebit ještě např. váz nebo váziček, fotorámečků a květin.

Menu
Slovensky